6 věcí, na které nezapomenout před odletem na jazykový kurz do USA

6 věcí, na které nezapomenout před odletem na jazykový kurz do USA
28.08.2018

Rozhodli jste se udělat velký krok a vydat se na jazykový pobyt za oceán? To je skvělá volba, avšak je potřeba již dopředu myslet na pár věcí, bez kterých by vás nepustili ani do letadla. Co je tedy potřeba zařídit před samotným odletem do Ameriky? Podívejte se na 6 rad, které vám zajistí hladký průběh cestování do zámoří.

1) Vízum

Pro cestování do Ameriky je potřeba vyřídit si patřičné dokumenty, přičemž platí, že pro každý účel cesty platí jiná pravidla. V případě vycestování pouze na krátký jazykový kurz si stačí vyplnit elektronický formulář ESTA (Electronic System for Travel Authorization), který vám zajistí pobyt v USA na maximálně 90 dní.

Pokud letíte do Ameriky poprvé a nevíte si rady, kde takový formulář najít, mrkněte se na stránky Estavisa.cz, kde všechny důležité informace (včetně formuláře) naleznete.

2) Platný biometrický pas

Do USA potřebujete biometrický pasDostatečně dlouhou dobu před odletem si také zkontrolujte platnost Vašeho cestovního pasu. Pro vycestování do USA je také nutné, aby byl váš pas biometrický. Biometrický pas má v sobě zabudovaný mikročip a poznáte ho díky rozpůlenému obdélníčku s kolečkem na předním přebalu pasu.

Vystavení pasu trvá maximálně 30 dní, avšak v časové tísni můžete využít možnost „rychlopas“, který Vám vystaví do týdne.

3) Letenky

Máte schválenou cestovní registraci a příslušný cestovní doklad? Skvěle, první a nejdůležitější podmínky máte splněné. Nyní se můžete vrhnout na koupi letenek. V dnešní době existují nejrůznější srovnávače cen letenek, kde můžete natrefit na velice výhodné lety. Mezi takové porovnávače například patří Skyscanner.cz.

4) Ubytování

Pokud váš jazykový kurz pořádá přímo jazyková škola nebo agentura, ubytování nejčastěji zařizují oni sami. Ve většině případů se jedná o ubytování v rodinách, což je nejlepší způsob pro poznání pravé nefalšované americké domácnosti.

V případě, že si hledáte ubytování na vlastní pěst, je čistě na Vašem uvážení, kde se rozhodnete složit hlavu. Namísto hotelu stojí za vyzkoušení například Airbnb, které se dá pronajmout na delší dobu a vyjde finančně mnohem lépe.

5) Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je základ a do USA obzvlášť. Lékařské výlohy jsou v Americe nesmírně drahé, a tak se nebojte do cestovního pojištění investovat o trochu více.

Přibalte si konektor do amerických zásuvek

Kromě léčebných výloh si také doporučujeme pojistit např. zavazadla.

6) Co do kufru?

Otázka balení může být pro někoho ta nejtěžší. Zkuste si napsat seznam všech věcí, které si musíte nabalit, a postupně si odškrtávejte již zabalené věci. Kartáček, pyžamo, mikina, tenisky, …

Na co jste tak mohli zapomenout? Určitě si zabalte také cestovní adaptér a rozdvojku, protože se v Americe používají jiné typy zásuvek než v ČR.

 

Tak. Nyní už jen zbývá všechny tyto věci zařídit a těšit se na nové zážitky, které v Americe zažijete. Přejeme hodně štěstí!

*Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů uvedených výše pro účely přímého marketingu včetně zasílání nabídek, novinek, užitečných tipů ke studiu angličtiny a jakýchkoli jiných obchodních sdělení elektronickými prostředky (e-mailem nebo SMS). Informace o zpracování osobních údajů

Položky označené * jsou povinné.

Informace o zpracování osobních údajů

Při ukládání došlo k chybám.
Navštivte ZDARMA ukázkovou hodinu
 • Praha
 • Brno
 • České Budějovice
 • Hradec Králové
 • Chrudim
 • Jihlava
 • Liberec
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Pelhřimov
 • Plzeň
Datum a čas:
Pro zobrazení termínů vyberte město.
více informací

Informace o zpracování osobních údajů