Rozhovor s naší bývalou studentkou

Rozhovor s naší bývalou studentkou
24.02.2017

Přečtěte si rozhovor s naší bývalou studentkou Jiřkou Hančarovou. V LITE studovala před mnoha lety a z angličtiny, kterou se zde naučila, čerpá dodnes.

Studovala jsi angličtinu před tím, než jsi začala chodit do LITE?

Ano, byla jsem na dvou kurzech, které jsem začala a rychle zase opustila. I když byli vyučující velmi milí a snažili se, nefungovalo to a člověk neměl pocit, že to někam vede.  

Nebyla jsem sama, kdo kurz záhy opustil. Už asi po třetí hodině tam byla polovina lidí, po 4. - 5. hodině přišla na kurz asi třetina, a pak už nevím, protože jsem tam už sama nebyla.:) Tak to bylo u obou kurzů. Jedna hodina týdně mi nepřipadala jako efektivní a člověk by se k požadované úrovni znalostí asi ani nikdy nedostal.

V anglické škole LITE, přestože jsem studovala 6 úrovní, které na sebe hned navazovaly, kurz jsem navštěvovala 3x týdně po čtyřech vyučovacích hodinách a strávila tím 8,5 měsíce, za celou dobu kurz opustil jeden student a to po asi 4 úrovních.

 

English success story

 

Jaké úrovně jsi v LITE absolvovala?

Absolvovala jsem šest úrovní - od úplného začátečníka po středně pokročilého (B1-INT2) a jednu úroveň jsem si po nějaké době zopakovala ještě v letním intenzivním kurzu. 

Jak Ti vyhovovala metoda výuky?

Metoda mi velmi vyhovovala. Hodiny byly živé a zajímavé. Studium se mi zdálo efektivní. Člověk nikdy neměl pocit, že je to těžké, nebo že má problém se něco naučit a zapamatovat si to. I ta gramatika se natrénovala tak, že se to člověku dostalo do krve a on o tom nemusel vůbec přemýšlet. Vzpomněl by si, i kdyby ho někdo probudil uprostřed noci. Pomocí drilů jsem si i perfektně natrénovala výslovnost.

Měla jsem pak trochu problém, že když jsem mluvila s cizinci, tak nemohli pochopit, že na mě musí mluvit pomaleji, protože i když mluvím a pokládám otázky bezchybně a se skvělou výslovností, tak moje porozumění na úrovni rodilého mluvčího ještě nebylo. :)

Jak jsi po kurzu byla schopná angličtinu používat?

Po studium v LITE jsem už žádný anglický kurz nestudovala. Navštívila jsem 10 zemí, většinou jsem cestovala sama a všude jsem byla schopná se domluvit a postarat se o sebe.

I když byly kurzy v LITE zaměřeny hlavně na mluvení, na kurzu jsem se naučila i napsat vše, co jsem dokázala říct. Od té doby nemám problém se domluvit také písemně, někdy ještě lépe než ústně.

Pracovala jsem např. pro realitní kancelář, která byla zaměřena na pronájem velmi luxusních nemovitostí zahraničním klientům, často pro zahraniční manažery, diplomaty apod. Neměla jsem problém s nimi ústně nebo písemně komunikovat, během čekání konverzovat na různá témata, sepsat popis nemovitosti a i upravit anglickou smlouvu.

 

Děkujeme za rozhovor!

Rádo se stalo. :)

*Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů uvedených výše pro účely přímého marketingu včetně zasílání nabídek, novinek, užitečných tipů ke studiu angličtiny a jakýchkoli jiných obchodních sdělení elektronickými prostředky (e-mailem nebo SMS). Informace o zpracování osobních údajů

Položky označené * jsou povinné.

Informace o zpracování osobních údajů

Při ukládání došlo k chybám.
Navštivte ZDARMA ukázkovou hodinu
 • Praha
 • Brno
 • České Budějovice
 • Hradec Králové
 • Chrudim
 • Jihlava
 • Liberec
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Pelhřimov
 • Plzeň
Datum a čas:
Pro zobrazení termínů vyberte město.
více informací

Informace o zpracování osobních údajů