Náš tým

Mgr. Veronika Horká

Mgr. Veronika Horká

ředitelka LITE Jihlava a Pelhřimov

„V hodinách studentům nezbyde nic jiného než mluvit, mluvit a mluvit anglicky“

 

„Čas strávený v LITE je nabíjející, úspěch studentů a jejich spokojenost, když odchází s vědomím, že angličtinu skutečně umí použít, a tak mohu v

životě změnit hodně věcí,  je to, co z této práce dělá nejlepší, protože jsou vidět opravdové výsledky, které dávají smysl“, řekla stále usměvavá

Veronika. V roce 2008  se podílela na založení jazykové školy LITE Jihlava, kde působí jako ředitelka. Vystudovala pedagogiku pro první

stupeň, odreagováním z pracovního kolotoče je pro Veroniku běh.  

A proč by poradila právě jazykovou školu LITE? „Doporučila bych ji všem, kteří chtějí mít výsledky, pokročit v angličtině a umět ji používat. 

V hodinách jim nezbyde nic jiného než mluvit, mluvit a mluvit anglicky. 

Nejlepší je přijít osobně na ukázkovou hodinu zdarma, aby se člověk sám mohl rozhodnout, jestli mu to přinese, co očekává,“ 

dodala ředitelka LITE Jihlava a Pelhřimov.

Věra Horká

Věra Horká

administrativa v LITE Jihlava a Pelhřimov

„Nenecháme nikoho sedět v koutě“

V jihlavské jazykové škole LITE působí téměř od samého vzniku, už skoro sedm let. Zajišťuje administrativní činnost jak pro jihlavskou, tak pelhřimovskou pobočku. Po mnohých zkušenostech v různých zaměstnání pro ni LITE byl novou výzvou. „Mojí starosti je technický a administrativní chod škol,“ přiblížila s úsměvem Věra Horká. Ve volném čase se zajímá o květiny a kosmetiku, také ráda cestuje za volantem svého auta.

„Baví mě komunikace s lidmi, každý je jiný a má jiné představy a požadavky. Snažím se, aby studenti u nás byli spokojení, i co se týče administrativních věcí kolem výuky,“ zmínila.

A proč by doporučila právě LITE? „Výsledky jsou u nás vidět, nenecháváme nikoho sedět v koutě, studenti se od prvního dne učí a komunikují v angličtině,“ dodala.

Ing. Jan Kovařík

Ing. Jan Kovařík

lektor LITE Jihlava

"Práce v párech studenty posouvá dopředu”

V LITE působí od května 2014, kdy se po roce vrátil z Austrálie. "Tam jsem po půlročním studiu a přípravách na zkoušky získal zkušenosti, které chci předávat dál. Už tam jsem věděl, že výuka angličtiny bude moje cesta," řekl Jan. Po VŠ stavební pracoval chvíli jako stavbyvedoucí a redaktor. Podíval se i do USA. "Moje sestra je američanka, takže jsem díky tomu nějaký čas strávil i tam" dodal.

Po zahraničních cestách se našel právě v práci pro LITE. "Kontakt s lidmi a možnost věnovat se angličtině mě naplňuje. Když jsem v Austrálii chodil do školy a učitelům se střídali žáci, nedovedl jsem si to představit z druhé strany učitele.

Jako lektor si k lidem vytvořím vztah, a když pak z kurzu odchází, je to pro mě zvláštní pocit," přiznal Honza. Proč by doporučil LITE? "Dostanete tu přesně to, co skrývá zkratka naší školy- zlepšíte si život," dodal Jan.

Ing. Tereza Kopecká

Ing. Tereza Kopecká

Lektorka Pelhřimov a Jihlava

„Kurz angličtiny studenty stmeluje. Stejně jako ukulele sbližuje národy“

Vystudovaná inženýrka ekonomie se po promoci a zkoušce The European Language Certificate z angličtiny vydala do USA. „Když jsem se vrátila, přišla možnost pracovat pro LITE v Pelhřimově, kde žiji. Od té doby jsem v LITE a nelituji toho,“ zmínila Tereza. Nasbírala zkušenosti i v pražské škole LITE. Táhlo ji to ale zpět na Vysočinu a nyní působí jako headteacher - vedoucí lektorů - v Jihlavě a Pelhřimově. Ve volném čase stále ráda cestuje. „Do Ameriky se určitě chystám znovu, báječně se tam nakupuje,“ prozradila se smíchem. Na cestách jí nesmí chybět ukulele, na které hraje. „Vloni jsme s kamarádkou jely surfovat do Maroka. Když kamarádka na pláži vytáhla ukulele, všechny ty různé národnosti se kolem nás seběhly a stmelily, to bylo úžasný,“ dodala. A proč by doporučila LITE?  „Nejoptimálnější možnost, jak se naučit jazyk, je odjet do zahraničí. Druhá nejlepší varianta je LITE, kde jazyk učíme přirozenou cestou. Je to po cestě do zahraničí nejrychlejší způsob, jak se jazyk naučit,“ ví Tereza. „Studenti se navíc často v kurzu skamarádí a pak spolu chodí třeba i na pivo,“ dodala.

Navštivte ZDARMA ukázkovou hodinu
 • Praha
 • Brno
 • České Budějovice
 • Hradec Králové
 • Chrudim
 • Jihlava
 • Liberec
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Pelhřimov
 • Plzeň
Datum a čas:
Pro zobrazení termínů vyberte město.
více informací

Informace o zpracování osobních údajů