Rád bych se podělil o svůj příběh s angličtinou

Rád bych se podělil o svůj příběh s angličtinou
04.01.2021

Rád bych se podělil o svůj příběh s angličtinou na jazykové škole LITE a nejlepší učitelkou Slávkou.

Byl jsem již rozhodnutý, že to byl můj poslední pokus s angličtinou

"V létě jsem byl oslovený, zda bych nechtěl nastoupit do intenzivního kurzu angličtiny na jazykové škole LITE. S tím, že jsem v tu dobu měl už v práci nahlášenou dovolenou na celý červenec a příchodem COVID doby jsem si řekl, proč to nezkusit, že stejně neodlétám do ciziny na dovolenou kvůli situaci.

Kurz byl naprosto super, ale na jednu stranu byl i hodně náročný, kdy máte každý den X hodin angličtiny a doma ještě úkoly. Po dokončení kurzu každý student musí napsat test, aby jazyková škola věděla, jak si žák stojí a zda může pokračovat anebo zda je potřeba dočistit látku.

Můj test dopadl katastroficky na nějakých 60%.

Po testu si mě nechala Slávka (můj teacher) v učebně a začali jsme se bavit o mé AJ.

Já v tu dobu již byl rozhodnutý, že to byl můj poslední pokus na naučení angličtiny, že prostě nemám hlavu na jazyky.

Po hodinovém rozhovoru se Slávka usmála a řekla: "Já být tebou, tak to nevzdávám, ono to není tím, že na to nemáš. Každý se může AJ naučit, je to jednoduchý jazyk. Ty máš problém v tom, že ses ztratil někde na začátku a ten problém si celou dobu neseš s sebou. Pojďme tomu dát poslední šanci a společně se vrátit na začátek a začít čistit to, co jsi úplně nepochopil."

Rozhodl jsem se, že tomu dám poslední šanci.

V srpnu jsem si napsal rozsáhlý test na vše možné, aby Slávka přišla na to, kde byl ten moment, kdy jsem se ztratil...

Po napsání tohoto testu jsme začali s výukou, kdy jsme se vrátili k základům a šli různými lekcemi a látkami, které bylo potřeba znovu otevřít a jít do detailu. Výuka bylo pro mě zábavná a prakticky od páté schůzky mě angličtina začala i bavit a dokoncei úkoly najednou byly zábavné. Že jsme šli "step by step" od začátku po těžší látky, stylem, který mi vyhovoval, jsem si začal být víc a více jistější v angličtině a uvědomovat si, že to půjde, že to není tak těžké...

Na konci září jsem již psal plnohodnotný test úrovně B3, který jsem s přehledem splnil cca na 83%. Začátkem října jsme již byli v úrovni B4 a včera jsem psal test na úroveň B4, který jsem splnil na 88% a tímto testem mě Slávka posílá od příštího týdne do INT1 a již i věřím, že v příštím roce už budu AJ používat na plno.

Náš cíl je byznys angličtina, jelikož dělám pro zahraniční firmu a od příštího roku již AJ budu potřebovat.

Tímto bych opravdu chtěl poděkovat Slávce, že nade mnou nezlomila hůl a věřila ve mně a náš cíl jsme splnili. Nicméně oba víme, že tímto to nekončí, že je před námi ještě dlouhá cesta, ale již teď víme, že se dá splnit.

A proto pokud někdo z Vás je v mém letním módu, že již nevěří, že by to mohl zvládnout, tak zkuste ukázkovou hodinu, kde hned pochopíte, že zde se to neučí tak, jak Vás to učili všude...

Hodně štěstí a držte se v této těžké době!"

Pavel Kopecký

 

 

heart

 lektorka

Pošlete nám nezávaznou přihlášku

*Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů uvedených výše pro účely přímého marketingu včetně zasílání nabídek, novinek, užitečných tipů ke studiu angličtiny a jakýchkoli jiných obchodních sdělení elektronickými prostředky (e-mailem nebo SMS).

Položky označené * jsou povinné.


Položky označené * jsou povinné.

Informace o zpracování osobních údajů

Při ukládání došlo k chybám.
Navštivte ZDARMA ukázkovou hodinu
 • Praha
 • Brno
 • České Budějovice
 • Hradec Králové
 • Chrudim
 • Jihlava
 • Liberec
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Pelhřimov
 • Plzeň
Datum a čas:
Pro zobrazení termínů vyberte město.
více informací

Informace o zpracování osobních údajů