Teď mluvím v zahraničí více než kdy předtím

Teď mluvím v zahraničí více než kdy předtím
12.04.2021

Těší nás každá zpráva o úspěchu našich studentů. Moc děkujeme Lindě za sdílení jejího příběhu. A skvělá práce! :-)

LITE SUCCESS STORY 

Příběh úspěchu studenta

Int 3 kurz byl opět naprosto skvělý, jako všechny mé předchozí absolvované kurzy v LITE. Líbí se mi, jak na sebe kurzy navazují a hlavně to, že co se člověk naučí v předchozí úrovni, si v té další ze začátku zopakuje. Pro mě je hodně důležité si nové věci tzv. „ukotvit“ abych si je zapamatovala napořád a u LITE kurzů mám pocit, že jsem si naučené věci opravdu osvojila. Že to není jen nějaké povrchové učení, které jsem absolvovala na střední škole. Jsem za to neuvěřitelně ráda, protože momentálně cestuji po světe a díky kurzům v LITE a nejlepší lektorce Slávce, jsem se konečně naučila těžší gramatiku, kterou dost často teď používám v zahraničí. 

Byla jsem před kurzy velmi nejistá v mluvení, protože jsem nevěděla, jak správně skládat věty gramaticky a hlavně, nebyla jsem vůbec rozmluvená, protože v Čechách se člověk sám moc nerozmluví. No a po absolvování kurzů v LITE se mé mluvení v angličtině výrazně zlepšilo a teď mluvím v zahraničí mnohem více, než kdy předtím. Cítím se jistěji při používání nových slovíček a nové gramatiky a hlavně, zvykla jsem si mluvit.

V INT 3 jsme vedli spoustu konverzací v příjemné atmosféře lidí (online forma vůbec nevadila), kde jsem se nemusela z mluvení cítit nijak nejistě, naopak. Nebo hraní role play, to mě hrozně bavilo! Po naučení nových slovíček na dané téma jsme se rozdělili do dvojic a vžili se do tématu ve slovíčkách – (např. jeden byl recepční a druhý host) a komunikovali spolu jako v reálné situaci, kdy vznikaly vážně vtipné příběhy.  

Kromě další používané gramatiky, byla v Int 3 velkým tématem nepřímá řeč. Kdykoli jsem před kurzem psala něco anglicky, byla to přesně ta věc, nad kterou jsem přemýšlela. Vůbec mě nenapadlo, jak nepřímou řeč použít a tak jsem vždycky tu větu zaměnila za takovou, kde by tato věta nemusela být. Takže já jsem byla úplně nadšená, když jsem konečně pochopila princip této nepřímé řeči a teď už si to vesele mohu používat. 

Také jsem se naučila spoustu další užitečné gramatiky, kterou jsem před kurzem raději nepoužívala, protože jsem věděla, že ji neumím. Jsem tedy nadšená, když teď můžu při konverzaci s někým nové věci použít. Teď jsem také psala motivační dopis pro studium v zahraničí, no a musím říct, použití předminulého času v dopise taky nevypadá vůbec špatně:D. 

Velký dík patří Slávce, která mě provedla kurzy Int 1, 2, 3 s neuvěřitelnou energií opravdu nové věci opravdu naučit. Jako lektorky si ji moc vážím, protože opravdu dokáže nové věci skvěle vysvětlit a udržet naši pozornost studentů a zároveň po delší práci atmosféru odlehčit, kdy se rázem z plného soustředění všichni smějeme. 

Celý tento kurz probíhal online, kvůli pandemii a upřímně, mě to chvílema ani nepřišlo! Hodina byla vždy tak živá a zábavná, že mi online forma vůbec nevadila. Hlavně Slavka věci vysvětlovala opravdu u velké tabule s kvalitní kamerou a mikrofonem, takže nebylo ani nijak zvlášť těžké se dostat do studijního módu.  

Velký dík a těším se na pokračování do Int 4!

Linda Chrissová, absolventka online kurzu Int 3

Pošlete nám nezávaznou přihlášku

*Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů uvedených výše pro účely přímého marketingu včetně zasílání nabídek, novinek, užitečných tipů ke studiu angličtiny a jakýchkoli jiných obchodních sdělení elektronickými prostředky (e-mailem nebo SMS).

Položky označené * jsou povinné.


Položky označené * jsou povinné.

Informace o zpracování osobních údajů

Při ukládání došlo k chybám.
Navštivte ZDARMA ukázkovou hodinu
 • Praha
 • Brno
 • České Budějovice
 • Hradec Králové
 • Chrudim
 • Jihlava
 • Liberec
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Pelhřimov
 • Plzeň
Datum a čas:
Pro zobrazení termínů vyberte město.
více informací

Informace o zpracování osobních údajů