7 důvodů, proč studovat angličtinu intenzivně

7 důvodů, proč studovat angličtinu intenzivně
 • Věděli jste, že je mnohem efektivnější studovat angličtinu intenzivně, namísto jednou nebo dvakrát týdně? Koneckonců když jsme se jako děti učili česky, také jsme nemluvili jednou týdně dvě hodiny, ale zkoušeli jsme to neustále...

7 důvodů, proč studovat angličtinu intenzivně

1. Váš pokrok musí být rychle viditelný, aby vás to bavilo 

Při intenzivním studiu děláte rychlý, viditelný pokrok, který vnímáte nejen vy, ale také vaše okolí. Lidé si toho všímají a je super, když si třeba šéf v práci všimne, že jste se fakt zlepšili v zodpovídání telefonátů nebo přítel ocení, jak dokážete navigovat zbloudilého turistu. Proč je to důležité? Protože vás to neskutečně nabíjí, máte ze sebe skvělý pocit a zůstáváte motivovaní :)

 

2. Cože jsme se minulý týden učili?

Při intenzivnějším studiu máte šanci si látku opravdu zažít a zautomatizovat, protože se k ní často vracíte. Naopak při studiu jednou týdně často jen vzpomínáte, co jste to posledně vlastně probírali.

 

3. Trénujte svůj mozek - naučí se přepínat do angličtiny

Lidský mozek je tak trochu lenoch. A čím méně ho namáháte, tím méně se snaží. Když ho ale pravidelně a dostatečně často nutíte, aby přepnul do angličtiny a myslel v angličtině, postupně se přestane bránit a časem to najednou jde skoro samo :)

 

4. Lektor odhalí vaše problémy a nedostatky

Když vás učitel vidí častěji, tak vás lépe nacítí, vidí, jak vám to jde, jak reagujete a může si udělat kompletnější obrázek, než když chodíte např. jednou týdně. Během týdenní pauzy mají totiž nedostatky tendenci trochu zapadnout prachem a skrýt se. Při intenzivnějším studiu jsou očividné a snadněji se odhalí.

 

5. Dříve dosáhnete svého cíle

Chcete se učit anglicky ještě dalších pět let? Nebo deset? Málokdo dokáže udržet svůj záměr tak dlouhou dobu. Proto také lidé začínají s angličtinou znovu a znovu a znovu. Mnohem lepší je opřít se do ní na několik měsíců, udělat pořádný pokrok, který vás posune na novou úroveň, kdy už jste schopni ji v životě využívat a pak už stačí si ji používáním udržovat a vylepšovat.

 

6. Studium je mnohem větší zábava

Zkuste si vzpomenout na nějaký předmět ze školy, který vás nebavil. Dělali jste v něm rychlé pokroky? Pravděpodobně ne. Možná že chyba byla v učiteli, že vám to neuměl zajímavě podat, možná vám věci dobře nevysvětlil a nedávalo to smysl, ale každopádně jste na sobě neviděli pokrok.

Když děláte rychlé pokroky, studium vás opravdu baví a na každou lekci se těšíte.

 

7. "Practice Makes Perfect" aneb Procvičování dělá mistra

Pokud v životě chcete něco umět dobře, musíte to trénovat a musíte to dělat intenzivně. Pokud chci být dobrým tenistou, musím intenzivně hrát tenis. Pokud se řidič začátečník chce stát jistým řidičem, musí toho hodně najezdit. Pokud chcete opravdu mluvit anglicky, musíte toho hodně namluvit!

 

Chcete také mluvit anglicky? Přijďte si vyzkoušet unikátní metodu LITE na bezplatnou ukázkovou hodinu. Objednejte se ZDE >

english class

Navštivte ZDARMA ukázkovou hodinu
 • Praha
 • Brno
 • České Budějovice
 • Hradec Králové
 • Chrudim
 • Jihlava
 • Liberec
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Pelhřimov
 • Plzeň
Datum a čas:
Pro zobrazení termínů vyberte město.
více informací

Informace o zpracování osobních údajů