Letní intenzivní kurzyLetní intenzivní kurzy

V čem je metoda LITE jedinečná

Jak jsme se naučili rodný jazyk?

Naše metodika je založena na rozsáhlém průzkumu v oblasti výuky cizích jazyků. Staví na praxí ověřených postupech při učení se rodného jazyka. Její účinnost a jednoduchost je naprosto jedinečná.

Jako děti jsme neustále zkoušeli říkat nejprve slova a později i věty. Jinými slovy, aktivně jsme trénovali. S pomocí druhých jsme se přirozeně naučili, co je správné, jak slova vyslovovat a spojovat do vět. A právě tento způsob fungoval u všech z nás! Všichni mluvíme česky. Podobně je to s angličtinou. Chcete-li mluvit anglicky, řešením je mluvit, mluvit, mluvit. Cokoli nového se učíte, musíte hned uvést do praxe.

Jak vás tedy učíme anglicky?

 • učíme vás přirozeně, podobně jako jste se naučili rodný jazyk. Jde to snadno a baví vás to.
 • až 80% lekce tvoří trénink komunikačních dovedností. Získáváte jistotu v mluvení.
 • gramatiku zvládnete jednoduše, bez učebnic a složitých pouček. Hned ji začnete používat.
Lite

Jak vyšší intenzita pomáhá uspět v angličtině

Znáte lidi, kteří se učí angličtinu roky, ale pořád jsou na začátku?
Chcete vidět výsledky rychle? 

Když jsme se učili jako děti náš rodný jazyk, jak často jsme mluvili? Denně! Díky tomu jsme si slova a věty pamatovali a v šesti letech jsme všichni mluvili plynule. Jak by asi mluvilo takové děcko, kdyby to zkoušelo jednou týdně?

Znáte někoho, kdo se učil anglicky jednou týdně a dnes mluví plynule? Ne! Když se lidé učí jazyk jednou týdně, často do příště zapomenou, co se učili.
A po pár letech zjistí, že jsou pořád na začátku.

Je to podobné jako když chodíte do posilovny jednou týdně. Můžete tak chodit roky, ale svaly si tím nevybudujete a postavu nevytvarujete.

Chcete-li mít výsledky, potřebujete se do toho opřít. Intenzita je pro váš úspěch v angličtině nezbytná. Proto standardní kurzy v LITE jsou až 3x do týdne. Vždy máte několik vyučovacích hodin pohromadě, abyste měli dostatek času i na praxi.

Nebojte se, že by toho bylo moc. Lektoři vás provedou všemi úskalími, aby se vám studovalo lehce. Intenzivní studium a trénink vám pomohou udržet záměr a nadšení a rozvíjet vaše konverzační dovednosti.

Ponořte se s námi do angličtiny a zvládněte komunikovat v anglickém jazyce už za několik měsíců.

Za 3 - 4 měsíce zvládnete,
co jinde může trvat roky

Lite

Díky unikátní vyučovací metodě a vysoké intenzitě procvičování 
postupujete v jazyce mnohonásobně rychleji.

Co říkají lidé, kteří kurz absolvovali?

Roman Kira

Roman Kira
koordinátor
Kurzy angličtiny pro dospělé

"Po vyzkoušení několika klasických metod podle učebnice  a hromadou domácích úkolů jsem si myslel, že se cizí jazyk už nenaučím. Až jsem jednou slyšel v rádiu o škole LITE. Po návštěvě ukázkové hodiny, která je zdarma, jsem byl nadšen, že výuka probíhá zcela jiným způsobem, než jsem se doposud setkal. Rozhodl jsem se, že se znovu začnu učit jazyk. Při vyučování ve škole LITE se mi líbí, že se z velké většiny soustředí na mluvenou výuku. Nevyučuje se podle učebnice, ale v každém výukovém dni se naučíte větné vzory, které jsou podpořeny slovní zásobou a po vysvětlení si žák vše zafixuje mluvením. Přístup lektorů je ke všem žákům velmi přátelský a vše rádi vysvětlí. Na závěr bych chtěl dodat, že tento styl výuky mi vyhovuje a myslím si, že osloví každého, kdo se chce naučit cizí jazyk." 


 

Číst dáleČíst méně
Martina Nacherová

Martina Nacherová
advokátka
Letní intenzivní kurzy angličtiny

"Na školu LITE jsem narazila náhodou - jednoduše jsem klikla na inzerci na internetu. Web školy mě zaujal informacemi o pro mě novém a zajímavém přístupu k výuce angličtiny za pomoci větných vzorů a důvěru vzbuzujícími recenzemi nadšených absolventů. A po týdenním intenzivním kurzu jim musím dát za pravdu. Poprvé po dlouhatánské době mám opět radost z mluvení v angličtině a možná úplně poprvé v životě jsem se ujistila v mnohých gramatických jevech a vazbách. A učitel Peter? To je jednoduché - nedovedu si představit lepšího učitele! Jeho erudice, trpělivost, vhled i nadhled, vtip a herecký talent - to je nevídaná kombinace!" 
 

Číst dáleČíst méně
Daniel Janota

Daniel Janota
projektový manažer
Kurzy angličtiny pro dospělé

"Líbí se mi, jakým způsobem je výuka vedena pomocí větných vzorů. Je dobré, že výuka probíhá ve skupině studentů, kteří mají stejný zájem se zdokonalit v mluvení.  Je to lepší, než individuální hodiny jen s lektorem. Mám pocit, že jsem se více rozmluvil a zbavil jsem se ostychu komunikovat v anglickém jazyce." 
 

Číst dáleČíst méně
Metodika vaší školy je naprosto odlišná

Markéta Hovorková
lékařka
Kurzy angličtiny pro dospělé

"Hledala jsem školu, která by mi byla ušita na míru. Několik jsem jich vyzkoušela, ale ani jedna mi nevyhovovala. Možná proto, že metodiku měly všechny stejnou - článek, překlad, slovíčka, konverzace. Metodika Vaší školy je naprosto odlišná a jedinečná! Způsob, jakým jazyk učíte je nesmírně jednoduchý, přitom velmi účinný a logický. Již po pár lekcích jsem cítila výrazné zlepšení, nabývající jistotu a ztrátu ostychu z konverzace. Jsem naprosto nadšená, jak rychle a bezbolestně jste mne dokázali posunout vpřed, a že jste mne naučili angličtinu znova milovat. Nadále zůstávám Vaší studentkou a doporučuji Vaši školu všem, kteří se anglicky opravdu chtějí naučit."

Číst dáleČíst méně
Zaujal mne způsob výuky

Kateřina Wójciková
prodavačka pánské módy
Kurzy angličtiny pro dospělé

"O této škole jsem se dozvěděla z rádia a rozhodla jsem se hned po ukázkové hodině tento kurz navštívit. Zaujal mne způsob výuky a že se v hodinách z 90 % komunikuje. Když jsem nastoupila do kurzu, dokázala jsem se anglicky domluvit, ale nebyla jsem si jistá, zda správně používám větná spojení, členy.... Po tomto měsíčním kurzu už vím kdy a jak některá větná spojení používat. Takže kurz, alespoň za mne, splnil svůj účel. Určitě si odnáším více poznatků, než za celé 4 roky angličtiny na střední.

Tato forma výuky by se měla vyučovat ve školách. Určitě LITE doporučím všem, kteří by se chtěli v angličtině zdokonalit nebo posunout někam dále ve svých vědomostech."

Číst dáleČíst méně
Vyplatilo se to natisíckrát

Stanislav Švec
specialista pro komunikaci a PR
Kurzy angličtiny pro dospělé

"Neuvěřitelné! Poslední nejvyšší kurz v LITE mám za sebou. Musím říct, že to bylo náročné na čas, ale vyplatilo se to natisíckrát. Zábavné, inspirativní, motivační, ale hlavně naučné hodiny, které mě rozmluvily natolik, že po dvou kurzech a třech měsících mluvím v práci s Američany na pravidelných video schůzích.

Opravdu neuvěřitelné, bude se mi strašně moc stýskat. Po kolegyních v kurzu a po lektorce. LITE považuji za nejlepší školu na anglický jazyk. Do svých zápisků z hodin se hodlám pravidelně vracet a už jen pilovat vše, co jsem se tu naučil.

Díky moc!"

Číst dáleČíst méně

Jak kurzy probíhají?

Lite

Intenzita až 3x týdně
(v letních kurzech až 7x týdně)

Průzkumy ukazují, že výuka 1x týdně nefunguje. Abyste v angličtině uspěli, potřebujete s ní být v kontaktu co nejčastěji!

Když jsme se učili rodný jazyk, byli jsme v jazyce denně. To se snažíme napodobit, proto ve dnech, kdy nemáte kurz, máte jednoduché domácí úkoly. Znalost AJ tak získáte podstatně dřív a můžete využívat benefity toho, že ovládáte cizí jazyk.

Lite

Zahájení každý měsíc
ráno, odpoledne i večer

Kurzy otevíráme každý měsíc, nemusíte tedy dlouho čekat.

Podle vašich časových možností si můžete vybrat kurzy ranní, odpolední nebo večerní. Můžete také kombinovat všední dny s víkendem. Konkrétní informace získáte hned jak určíme vaši současnou úroveň AJ.

Lite

V 10 městech
v ČR

Najdete nás v 10 městech v Čechách a na Moravě.

Ve všech našich školách probíhá výuka stejným způsobem, podle daných standardů LITE. To znamená, že můžete studovat v jakémkoli městě a dosáhnete stejných výsledků.

Lite

Pro koho jsou
tyto kurzy vhodné

 • Potřebuji angličtinu pro práci
 • Čeká mě povýšení a musím mluvit AJ!
 • Chci novou lepší práci, AJ budu potřebovat
 • Chci se rychle rozmluvit 
 • Chci svobodně cestovat a domluvit se
 • Chci se připravit na maturitu, zkoušku z AJ
 • Chci svobodně komunikovat 
 • Štve mě, že nerozumím, chci to změnit

Kdy metoda
není vhodná

 • Nemáte cíl mluvit anglicky
 • Pokud nebudete studiu věnovat potřebný čas
 • Hledáte studium na roky, kdy měsíčně platíte 2–4000 Kč

Jak se přihlásit na jazykový kurz

1. Přihlas se na
ukázkovou hodinu

Vyzkoušej si zdarma naši výuku
a zjisti, jak snadno se můžeš
naučit mluvit anglicky.

2. Domluv si
vstupní test

Zjistíme tvoji současnou úroveň
angličtiny a navrhneme studijní
plán, který tě dovede k tvému cíli. 

3. Zapiš se 
do kurzu

Vyber si čas studia, který
ti nejlépe vyhovuje a zapiš
se do kurzu.

4. Začínáš
studovat

Hurá! Naši učitelé se postarají,
abys dělal pokroky v angličtině
a získal jistotu v mluvení. 

Proč navštívit ukázkovou hodinu?

Znalost angličtiny je pro život důležitá. Nekupujete rohlík, ale rozhodujete se o své budoucnosti. Je to investice, časová i finanční a proto je dobré rozhodnout se správně. Určitě se vám někdy stalo, že jste si pořídili kurz a pak zjistili, že to není ono. Ukázková hodina je skvělou příležitostí zjistit, jak bude výuka AJ probíhat a vyzkoušet si v praxi účinnost naší metody.

Přijďte na ukázkovou hodinu ZDARMA

Lite

Co vám kurzy přinesou

 1. 1. Otevřou se vám
  dveře do světa
 2. 2. Snadno najdete práci,
  jakou chcete
 3. 3. Zvýšíte si životní úroveň,
  získáte vyšší plat
 4. 4. Nebudete se cítit trapně
  při komunikaci v AJ
 1. 5. Lepší pocit na jednáních v práci,
  nebudete se bát zapojit
 2. 6. Možnost práce v mezinárodních
  firmách,
  korporátech
 3. 7. Přístup k informacím, nové kontakty,
  nové příležitosti
 4. 8. Svobodná komunikace na cestách
  i kdekoli v životě

Vaše cesta k perfektní angličtině

Program LITE od začátečníků až po pokročilé

Lite

10 úrovní

Lite

12,5 měsíce

Lite

486 hodin

Lite

+ 3600 slov

Lite

Program LITE má 10 úrovní a můžete se zapojit v jakékoli úrovni. Jedna úroveň trvá přibližně 1-1,5 měsíce. Během 12,5 měsíce se dostanete z věčného začátečníka na pokročilého uživatele angličtiny.

Cíl - Beginner 4

Chci cestovat a domluvit se

Chcete svobodně cestovat? Domluvit se? Pojďte s námi do cílové úrovně Začátečníci 4. Po úrovni B4 jste svobodní cestovatelé. Domluvíte se o čem potřebujete, umíte komunikovat v každodenních situacích v životě a můžete také navazovat přátelství. Zvládnete i jednoduchou komunikaci v práci.

Cíl - Intermediate 4

Chci používat angličtinu v práci

Potřebujete si vylepšit angličtinu do práce? Chcete být pohotovější, plynulejší a mluvit pohodlně i s anglickým šéfem, na pracovním mítinku, nebo na vstupním pohovoru? Pojďte s námi do cílové úrovně Int4. Budete mluvit bez přemýšlení a komunikaci s rodilými mluvčími si začnete užívat.

Cíl - Advanced 2

Chci žít a pracovat v zahraničí

Chystáte se žít a pracovat v zahraničí, nebo si udělat mezinárodní zkoušku? Potřebujete angličtinu pro poslech a studium odborných předmětů? Pojďte s námi do úrovně ADV2. Stanete se zcela sebevědomým uživatelem angličtiny, protože angličtina pro vás bude jako rodný jazyk.

 

Cena jazykového kurzu

Lite
od 255 kč/h

Uvedená cena platí v Praze. Na pobočkách se ceny pohybují od 180 Kč/vyučovací hodinu. Konkrétní cenu získáte na vstupním pohovoru, závisí na vaší současné úrovni, studijním programu, dnech a časech studia. Studenti a senioři mají slevu10%. 

Kolik to stojí?
Budu na to mít?

Bohužel nikdo vás nenaučí anglicky za 10 000 Kč. Pokud si potřebujete angličtinu vybudovat, počítejte s investicí aspoň nižší desítky tisíc. Záleží na tom, kam se chcete v AJ dostat a kde ji budete používat. Chceme vás co nejefektivněji dovést k vašemu cíli.

Lektor je příjemný
a trpělivý

Lektoři jsou přátelští a udržují příjemnou pracovní atmosféru. Přistupují k vám s respektem a jsou trpěliví, nemusíte se bát, že byste se u nás cítili trapně. 

Opravdu se to
naučím?

Ano. Metoda LITE je jednoduchá a přirozená, proto se tímto způsobem může naučit každý. Učitelé jsou vyškoleni v tom, jak rozpoznat studijní překážky a pomoci je vyřešit. Jsou schopni vás “vrátit do hry”, i když vám to chvíli nejde. 

Nebudu stíhat kurz
3x týdně

Studuje u nás mnoho lidí, kteří jsou velmi vytížení, v práci, koníčky i péčí o rodinu. Pokrok, který na sobě pozorujete od první chvíle, dodává velkou motivaci a energii. 

Hodně lidí
ve třídě?

Většinou platí, že čím méně lidí ve třídě, tím lépe, protože můžete více mluvit a jazyk procvičovat. V LITE máme systém, kde každý student mluví 80 % z hodiny, ať už je skupinka jakákoli.

Zvládnu to pobrat
při daném tempu?

Ano, protože všechno na hodinách procvičujete a hned zavádíte do praxe. Tempo je svižné, ale všemu rozumíte a všechno procvičíte. Až 80 % času tvoří procvičování a praxe. 

Kdo mě bude učit?
Umí to?

U všech lektorů ověřujeme znalost angličtiny. Všichni pak prochází odborným tréninkem, aby dokázali učit metodou LITE. Navíc jsou vyškoleni, aby vám pomohli vyřešit jakýkoli studijní problém. Naši lektoři umí učit a všichni učí stejně. 

Jak sledujeme
pokroky studentů?

Po každé úrovni píší studenti závěrečný test, kde je i ústní část. Pokud nějakou látku úplně nezvládnete, tak si ji doplníte, než pokračujete do vyšší úrovně. Např. soukromými hodinami s lektorem.

O jazykové škole LITE

70 000+

proškolených
studentů

25 let

zkušeností
s výukou AJ

1,5 mil.

odučených hodin
angličtiny

95%

studentů
dokončí kurz

Na co se lidé často ptají?

Kolik to stojí a kde se na to přihlásit?

Ceny se pohybují v Praze od 255 Kč, na pobočkách od 180 Kč/vyuč. hod. 
Na konci ukázkové hodiny si můžete domluvit nezávaznou schůzku s naším studijním konzultantem. Tam si nejprve napíšete vstupní test, abychom mohli určit vaši současnou úroveň AJ a doporučit vám vhodný počáteční kurz. Zjistíme také vaše individuální potřeby, na jakou úroveň angličtiny se chcete dostat a jak rychle. Na základě toho vám sestavíme studijní program, který vás dovede k vašemu cíli. Ten má již konkrétní cenu, délku atd. Můžete jej uhradit najednou, nebo po částech.

Kolik lidí je ve třídě?

Ve třídě bývá obvykle 10 až 16 lidí, to znamená 5 - 8 párů. To vám dává dostatek různých partnerů, se kterými můžete procvičovat komunikaci. 
Díky tomu získáte jistotu, že se dokážete pohodlně domluvit s kýmkoli. Procvičování s různými partnery zlepšuje vaši schopnost poslouchat a rozumět až o 300 %. Zároveň učitel dokáže udržet dohled nad třídou. Během procvičování se může dostatečně věnovat každému páru a pomáhat individuálně tam, kde je to třeba.

Používáte učebnice?

Klasické učebnice nepoužíváme. Máme vlastní výukové materiály, které má lektor a kde je přesně zpracován plán pro každou úroveň. Učitel vám veškerou látku předává přes tabuli, takže si na hodinách tvoříte svoji vlastní rukou psanou učebnici. Má to několik důvodů. Procvičujete si tak i psanou formu jazyka a lépe si látku zapamatujete, než kdybyste jen četli z učebnice. Navíc takto máme jistotu, že v sešitě všemu rozumíte. 

Kdy mohu začít studovat?

Během školního roku zahajujeme kurzy každý měsíc. Obvykle tedy můžete studium zahájit do 1 - 7 týdnů. Každá úroveň probíhá v různých časových variantách (ráno, odpoledne, večer) a v různých dnech. Abyste si mohli vybírat už konkrétní kurzy, s konkrétním začátkem, dny a časy studia, potřebujeme nejprve zjistit vaši současnou úroveň angličtiny. K tomu slouží úvodní nezávazná konzultace s jedním z našich studijních poradců.

Vyučují rodilí mluvčí nebo čeští lektoři?

Naši učitelé zásadně nejsou rodilí mluvčí. Dokážete si představit, že jste začátečník a lektor na vás mluví pouze anglicky? Jak mu budete rozumět? A jaký rodilý mluvčí vám dokáže vysvětlit jemné rozdíly v angličtině z pohledu našeho jazyka? Proto většina našich lektorů jsou Češi. Mají však bohaté praktické zkušenosti s angličtinou. Rodilé mluvčí dáváme jen do nejvyšších úrovní, kde už sami plynule komunikujete a čeština už není třeba. 

Píší se domácí úkoly?

Ano. Z každé hodiny dostanete jednoduchý písemný úkol. Je to důležitá součást studia, protože si tím jednak procvičujete psaní a také jste díky tomu znovu v kontaktu s jazykem. Domácí úkoly se vždy vztahují k probrané látce z poslední lekce, takže si látku znovu osvěžíte a upevníte. Opravené domácí úkoly dostanete na následující hodině - jsou tak pro vás i učitele důležitou zpětnou vazbou.

Udělejte první krok!

Rezervujte si místo na ukázkové hodině zdarma

Chcete si nezávazně vyzkoušet, jak výuka v LITE probíhá v reálu?

Naši lektoři vám představí efektivní způsob, jak se rychle naučit mluvit anglicky. A to i pokud jste se angličtinu dosud neučili. Vyzkoušíte si i část reálné výuky a uvidíte, že hned začnete mluvit anglicky.

Lite Lite

Osobní údaje

Pole Jméno a příjmení* je povinné.
Pole E-mail* je povinné.
Pole Telefon* je povinné.

Informace ke studiu

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.

* Po odeslání formuláře vás bude škola LITE kontaktovat. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete svůj souhlas s tím, aby jazyková škola LITE zpracovávala vámi poskytnuté údaje obsažené ve formuláři.

Informace o zpracování osobních údajů

222 241 500
Zavolejte nám 222 241 500
lite@lite.cz
Napište nám lite@lite.cz