PRO a PROTI intenzivní výuky

 • Víte, že v létě můžete udělat obrovský pokrok v angličtiněaniž byste museli vycestovat na tři měsíce do Anglie nebo jiné anglicky mluvící země? 
 • Že se v intenzivních kurzech můžete rychle posunout nejen v psané, ale především v mluvené angličtině i o několik úrovní výš?

Během 1 či 2 týdnů můžete zvládnout tolik, na čem jiní pracují řadu měsíců a někdo i let!

Možná si říkáte, že to by sice bylo hezké, ale že taková intenzivní výuka musí být "totální nalejvárna", a buďto to vaše hlava ani nepobere a nebo, pokud ano, zase to pak všechno zapomenete... Taková námitka je pochopitelná, proto se podívejme, jaká jsou ve skutečnosti PRO a PROTI intenzivní výuky:

Rozhoduje totiž způsob výuky!

Výše uvedený názor (že jde o nalejvárnu a všechno zase zapomenete) je určitě opodstatněný, učíte-li se jazyk klasickou formou - tedy učebnice, cvičení, články, šprtání se nových slovíček, a záplavy gramatické teorie až vám z toho jde hlava kolem ... 

Takhle bohužel může vypadat i drahý jazykový kurz na Maltě, za který dáte i 20 000,-Kč.

Výuka v intenzivním kurzu angličtiny ale může vypadat i jinak!

Pokud se totiž učíte praxí, a skutečně každou věc, kterou se naučíte, nová slova i gramatiku, ihned procvičíte a uvedete do praxe, a nejdete dál dokud ta věc není opravdu zažitá, pak je vysoká intenzita naopak velkým plusem pro vás! Jazyk se vám totiž dostane skutečně pod kůži a to, co si jednou důkladně zažijete se mnohem hůře zapomíná.

Špatná úroveň může způsobit, že se vaše angličtina zbortí jako domeček z karet!

Zažili jste někdy situaci, kdy jste seděli v kurzu a buď jste se nudili nebo jste se naopak vůbec nechytali? Rozhodně nic příjemného! U intenzivní výuky je třeba dát 2x tak velký pozor na výběr správné úrovně! Pokud totiž zvolíte úroveň, kdy přeskočíte věci sice známé, ale né dost zažité, budete se cítit převálcování a celá vaše angličtina se vám může zbortit jako domeček z karet...

Pokud ale vyberete správnou úroveň, kde si nejprve vyjasníte a zpřehledníte použití všech předchozích gramatických časů, natrénujete jejich používání až do bodu, kdy se z toho cítíte opravdu dobře a dokážete je pohotově používat, a teprve pak na tom začnete stavět další složitější typy vět, váš pokrok bude zaručený a opravdu znatelný.

Získáte celkově mnohem větší jistotu v angličtině, vaše znalostí budou pevné a zaručeně si toho povšimnete vy i lidé ve vašem okolí.

Jak často mluví malé dítě?  

Tohle je zajímavá věc. Lidé si často vybírají kurzy, které jsou časově né moc náročné, např. 1-2x týdně na 1,5hodiny, třeba prostě proto, že je to pohodlnější. Teď si ale zkuste představit malé dítě, které se učí svůj rodný jazyk, kdyby mluvilo jen 1x týdně 1,5 hodiny...  Jak by asi toto dítě mluvilo v šesti letech, kdy má nastoupit do školy? ;-)

Je to naprosto logické - cokoli v životě chcete dělat pořádně, to děláte intenzivně. 

Funguje to i přirozeně - když se malé dítě učí mluvit, zkouší to znovu a znovu každý den, když jste se učili chodit, zkoušeli jste to každou možnou chvilku... a když se učíte řídit auto, můžete sice řídit jen 1x za měsíc, ale jsem přesvědčena, že ještě po několika letech se váš spolujezdec na vedlejším sedadle bude třást strachy...


ZÁVĚR: intenzivní forma studia (je-li propojená s praxí) je efektivnější a ve skutečnosti velmi žádoucí!

Lektoři v LITE jsou navíc vyškoleni v rozpoznávání různých bariér při studiu. To znamená, že ví přesně, jak vám s danou bariérou pomoci, jak ji odhalit a jak ji zvládnout. I když tedy máte chvilku pocit, že už toho začíná být hodně, učitel Vám dokáže pomoci a rychle vás vrátí do hry.

 

na kurzu angličtiny

Pokud vás myšlenka intenzivních kurzů zaujala, můžete si vybrat z intenzivních kurzů jazykové školy LITE.

LITE pořádá různé typy letních intenzivních kurzů: můžete absolvovat "Anglický týden" - tedy celodenní kurz, nebo desetidenní kurzy na cca 4 hod denně (dopoledne nebo večer), které zvládnete i při práci.

Co získáte z intenzivního kurzu v LITE?

 • Budete MLUVIT, MLUVIT, MLUVIT anglicky (80% praxe, 20% teorie)
 • Osvojíte si až 350 anglických slov a procvičíte 25 až 30 větných vzorů (gramatických jevů).  
 • Oprášíte si pasivní znalosti a skutečně si je zažijete a potom na nich začnete stavět další nové věci.
 • Odhalíte a naučíte se efektivní způsob, jak se učit slovíčka tak, abyste si je skutečně zapamatovali.
 • Gramatické tvary se naučíte velmi snadnou "bezbolestnou" formou - zažijete si je tak, abyste nad nimi nemuseli přemýšlet. 
 • Nebudete dělat gramatická cvičení z učebnice, místo toho budete 70-80% času trénovat komunikaci a ty situace v životě, v nichž můžete potřebovat angličtinu. 
 • Vaše celková jistota v komunikaci v angličtině výrazně vzroste!

Klienti, kteří absolvovali intenzivní kurz angličtiny v jazykové škole LITE, napsali:

„Navštívila jsem již několik kurzů angličtiny, ale žádný mi nedal to, co kurz v LITE. Zde jsem
se naučila lépe komunikovat v angličtině a dokázat používat gramatiku v běžné konverzaci.
Angličtina se pro mě stala snazší a lépe se v ní orientuji." 
B.N.
   
 „Díky za skvělý týden. V životě jsem nemluvil tolik anglicky jako tento týden." 
E.B.
    
„Kurz byl vynikající, pomohl mi ve více ohledech. Hlavním přínosem byla možnost rozmluvit se, a tím získat jistotu v konverzaci. Líbilo se mi také podání gramatiky, hlavně anglických časů, které byly zaměřené na každodenní používání a ne na detaily a výjimky. Za zmínku stojí také připomenout, že se v kurzu sešla skvělá skupina lidí s výborným učitelem." 
R.A.
 
„Poprvé cítím, že to ze mne jde automaticky."

Podívejte se na stovky dalších referencí: Ohlasy studentů LITE

Výsledky metody LITE jsou potvrzené praxí. Abyste však měli jistotu, že i vám bude metoda LITE vyhovovat, můžete se přijít podívat na ukázkovou hodinu ZDARMA a výuku si nejprve na vlastní kůži vyzkoušet.

Kontaktujte nás v Praze na tel.: 222 241 500, 775 556 996,

nebo volejte na konkrétní pobočku!

Navštivte ZDARMA ukázkovou hodinu
 • Praha
 • Brno
 • České Budějovice
 • Hradec Králové
 • Chrudim
 • Jihlava
 • Liberec
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Pelhřimov
 • Plzeň
Datum a čas:
Pro zobrazení termínů vyberte město.
více informací

Informace o zpracování osobních údajů