Příběh studenta Jakuba

Příběh studenta Jakuba
27.10.2021

Před několika měsíci jsem byl v práci postaven před hotovou věc: Musíš se postarat o nové kolegy z Indie a za půl roku budeš přednášet na mezinárodní konferenci.

Před několika měsíci jsem byl v práci postaven před hotovou věc: Musíš se postarat o nové kolegy z Indie a za půl roku budeš přednášet na mezinárodní konferenci.

Asi není nutné zmiňovat, že obě zmíněné aktivity vyžadují určitou znalost angličtiny. K té první bych ještě připočetl dostatečně pevnou vůli. Každopádně nebyl čas ztrácet čas, cíle byly stanoveny, kostky byly vrženy. 

Mojí individuální snahu v prvních týdnech bych shrnul jedním slovem: KATASTROFA.

Pochopil jsem, že tudy cesta nepovede a bylo nutné hledat alternativy. Na základě průzkumu a osobních preferencí jsem oslovil jazykovou školu LITE, kde o mě bylo od první chvíle postaráno. Byl jsem rozřazen do patřičné úrovně a vše mohlo začít.

Indové dorazili již v průběhu prvního kurzu a naše první společné chvíle byly ... řekněme rozpačité, což jsem však hned napravil domácí bábovkou. (Mimochodem zkuste nějakému Indovi vysvětlit, co je to ta bábovka. Moje zkušenost byla poměrně zábavná.) Moji noví přátelé byli výborným měřítkem mého pokroku. V průběhu mého studia jsem sám sebe často překvapil, s jakou lehkostí jsem někdy schopný odpovědět. A s přibývajícícm časem jsem těchto okamžiků zažíval více a více.

Mezitím jsem podstoupil tři úrovně (kurzy) a dnes se dokážeme na všem celkem rozumně domluvit, pokud se tedy nejedná o vlastnictví nuttely*, ta je jen moje. Žel bohu, mimo komunikace s kolegy nade mnou visel i druhý cíl. Účast na mezinárodní konferenci.

Zde velmi oceňuji individuální pomoc Mary (naše lektorka), která se mnou prezentaci kompletně prošla. Přednáška nakonec dopadla nad mé očekávání, a i když jsem měl vše důkladně připraveno, velkou část jsem říkal z patra a s tím jsem velmi spokojen. I když jsem byl nervózní, už delší dobu jsem věděl, že zvládnout tuto situaci je v mých silách.

Proto jsem se rozhodl posunout své cíle a po završení kurzu (a ano, chci projí všemi kurzy LITE) bych si rád udělal mezinárodní certifikát FCE.

***

A nyní je tedy prostor pro mé poděkování, a i když bych rád řekl, že na mém pokroku mám také určitý podíl, vím, že za něj vděčím LITE, a hlavně naší lektorce Mary, která nám věnovala opravdu hodně svého času, úsilí a nervů. V angličtině a nejspíše celkově ve výuce jazyků je velmi důležité, kdo vám tyto informace předává.

Dále mé velké díky patří naší skvělé skupině, kde jsme jeden druhého v těžkých chvílích podrželi a užili si kopu legrace. Díky těmto dvěma aspektům jsem se na další lekci vždy neskutečně těšil, což pro mě byla zcela nová zkušenost.

*Tato recenze neobsahuje žádný product placement, zkrátka mám rád nuttelu.

***

Jakub Antoň, absolvent standardních kurzů B3, B4, Int1 (začátečníci 3, začátečníci 4, stř. pokročilí 1)

Pošlete nám nezávaznou přihlášku

*Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů uvedených výše pro účely přímého marketingu včetně zasílání nabídek, novinek, užitečných tipů ke studiu angličtiny a jakýchkoli jiných obchodních sdělení elektronickými prostředky (e-mailem nebo SMS).

Položky označené * jsou povinné.


Položky označené * jsou povinné.

Informace o zpracování osobních údajů

Při ukládání došlo k chybám.
Navštivte ZDARMA ukázkovou hodinu
 • Praha
 • Brno
 • České Budějovice
 • Hradec Králové
 • Chrudim
 • Jihlava
 • Liberec
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Pelhřimov
 • Plzeň
Datum a čas:
Pro zobrazení termínů vyberte město.
více informací

Informace o zpracování osobních údajů