Letní intenzivní kurzyLetní intenzivní kurzy

Příběh studenta Jakuba

Praha |
Příběh studenta Jakuba

Před několika měsíci jsem byl v práci postaven před hotovou věc: Musíš se postarat o nové kolegy z Indie a za půl roku budeš přednášet na mezinárodní konferenci.

Asi není nutné zmiňovat, že obě zmíněné aktivity vyžadují určitou znalost angličtiny. K té první bych ještě připočetl dostatečně pevnou vůli. Každopádně nebyl čas, cíle byly stanoveny, kostky byly vrženy.

Mojí individuální snahu v prvních týdnech bych shrnul slovem KATASTROFA.

Pochopil jsem, že tudy cesta nepovede a bylo nutné hledat alternativy. Na základě průzkumu a osobních preferencí jsem oslovil jazykovou školu LITE, kde o mě bylo od první chvíle postaráno. Byl jsem rozřazen do patřičné úrovně a vše mohlo začít.

Indové dorazili již v průběhu prvního kurzu a naše první společné chvíle byly...řekněme rozpačité, což jsem však hned napravil domácí bábovkou (Mimochodem,zkuste nějakému indovi vyspvětlit, co je to bábovka. Moje zkušenost byla poměrně zábavná). Moji noví přátelé byli výborným měřítkem mého pokroku. V průběhu mého studia jsem sám sebe často překvapil, s jakou lehkostí jsem byl někdy schopný odpovědět. A s přibývajícím časem jsem těchto okamžiků zažíval více a více.

Mezitím jsem podstoupil tři úrovně (kurzy) a dnes se dokážeme na všem celkem rozumě domluvit, pokud se tedy nejedná o vlastnictví nutelly, ta je jen moje. Žel bohu, mino komunikace s kolegy nade mnou visel i druhý cíl. Účast na mezinárodní konferenci.

Zde velmi oceňuji individuální pomoc Mary (naše lektorka), která se mnou prezentaci kompletně prošla. Přednáška nakonec dopadla nad mé očekávání, a i když jsem měl vše důkladně připraveno, velkou část jsem říkal z pattra a s tím jsem velmi spokojen. I když jsem byl nervózní, už delší dobu jsem věděl, že zvládnout tuto situaci je v mých silách.

Proto jsem se rozhodl posunout své cíle a po završení kurzu (a ano, chci projít všechny kurzy LITE) bych si rád udělal mezinárodní certifikát FCE.

Poděkování

A nyní je tedy prostor pro mé poděkování, a i když bych rád řekl, že na mém pokroku mám také určitý podíl, vím, že za něj vděčím LITE, a hlavně naší lektorce Mary, která nám věnovala opravdu hodně svého času, úsilí a nervů. V angličtině a nejspíš celkově ve výuce jazyků je velmi důležité, kdo vám tyto informace předává.

Dále mé velké dílky patří naší skvělé skupině, kde jsme jeden druhého v těžkých chvílích podrželi a užili si kopu legrace. Díky těmto dvěma aspektům jsem se na další lekci vždy nesutečně těšil, což pro mě byla zcela nová zkušenost.

Jakub Antoň, absolvent standardních kurzů Začátečníci B3, B4 a pokročilí INT1.

Lite

Chcete další tipy k angličtině?

Zadejte svoji e-mailovou adresu a my vám vždy pošleme upozornění na nový článek,
užitečná slovíčka, fráze a další tipy k angličtině.

Lite

Vyberte si co vás zajímá

Naše kurzy

Ať jste začátečník nebo pokročilý,
najdeme pro vás vhodné kurzy.

Zobrazit

Ukázková hodina

Vyzkoušejte si unikátní metodou LITE
zdarma a nezávazně.

Zobrazit
222 241 500
Zavolejte nám 222 241 500
lite@lite.cz
Napište nám lite@lite.cz