Letní intenzivní kurzyLetní intenzivní kurzy

Můj poslední pokus s angličtinou

"Rád bych se podělil o svůj příběh s angličtinou na jazykové škole LITE s nejlepší učitelkou Slavkou.

Byl jsem rozhodnutý, že to byl můj poslední pokus s angličtinou.

V létě jsem byl oslovený, zda bych nechtěl nastoupit do intenzivního kurzuangličtiny na jzykové škole LITE. S tím, že jsem v tu dobu měl už v práci nahlášenou dovolenou na celý červenec a příchodem COVID doby jsem si řekl, proč to nezkusit, že stejně neodlétám do ciziny na dovolenou kvůli situaci.

Kurz byl naprosto super, ale na jednu stranu byl i hodně náročný, kdy máte každý den X hodin angličtiny a doma ještě úkoly. Po dokončení kurzu každý student musí napsat test, aby jazyková škola věděla, jak si žák stojí a zda může pokračovat a nebo zda je potřeba dočistit látku.

Můj test dopadl katastroficky na nějakých 60 %.

Po testu si mě nechala Slavka (moje lektorka) v učebně a začali jsme se bavit o mé angličtině.

Já v tu dobu byl již rozhodnutý, že to byl můj poslední pokus naučit se anglicky, že prostě nemám hlavu na jazyky.

Po hodinovém rozhovoru se Slavka usmála a řekla: Já být tebou, tak to nevzdávám, ono to není tím, že na to nemáš. Každý se může angličtinu naučit, je to jednoduchý jazyk. Ty máš problém v tom, že ses ztratil někde na začátku a ten problém si celou dobu neseš s sebou. Pojďme tomu dát ještě šanci a společně se vrátit na začátek a začít čistit to, co jsi úplně nepochopil.

Rozhodl jsem se, že tomu dám poslední šanci.

V srpnu jsem si napsal rozsáhlý test na vše možné, aby Slavka přišla na to, kde byl ten moment, kdy jsem se ztratil...

Po napsání toho testu jsme začali s výukou, kdy jme se vrátili k základům a šli různými lekcemi a látkami, které bylo třeba znovu otevřít a jít do detailu. Výuka byla pro mě zábavná a prakticky od páté schůzky mě angličtina začala i bavit a dokonce i úkoly najednou byly zábavné. Že jsme šli krok po kroku od začátku po težší látku, stylem, který mi vyhovoval, jsem si začal být více a více jistější v angličtině a uvědomovat si, že to půjde, že to není tak těžké...

Na konci září jsem již psal plnohodnotný test úrovně B3 (Začátečníci 3), který jsem s přehledem splnil cca na 83 %. Začátkem října jsme již byli v úrovni B4 (Začátečníci 4) a závěrečný test jsem splnil na 88 %. A tímto testem mě Slavka posílá od příštího týdne do INT 1 (Středně pokročilí 1) a již i věřím, že v příštím roce už budu angličtinu používat naplno.

Náš cíl je byznys angličtina, jelikož dělám pro zahraniční firmu a od příštího roku již budu angličtinu potřebovat.

Tímto bych opravdu chtěl poděkovat Slavce, že nade mnou nezlomila hůl a věřila ve mně a náš cíl jsme splnili. Nicméně oba víme, že tímto to nekončí a že je před námi ještě dlouhá cesta, ale již teď víme, že se dá splnit.

A proto pokud někdo z Vás je v mém letním módu, že již nevěří, že by to mohl zvládnout, tak zkuste ukázkovou hodinu, kde hned pochopíte, že zde se to neučí tak, jak Vás to učili všude...

Hodně štěstí!"

Můj poslední pokus s angličtinou

Pavel Kopecký

Chcete další tipy k angličtině?

Zadejte svoji e-mailovou adresu a my vám vždy pošleme upozornění na nový článek,
užitečná slovíčka, fráze a další tipy k angličtině.

Lite
222 241 500
Zavolejte nám 222 241 500
lite@lite.cz
Napište nám lite@lite.cz