Letní intenzivní kurzyLetní intenzivní kurzy

Jak si letos konečně splnit sen o angličtině

Proč si vůbec plnit sny? 

Život je o splněných snech. Říká se, že když už člověk přestane snít, pak umřel. 

Sny můžete mít malé, velké i obrovské. Ale bez nich to prostě nejde. S každým vaším splněným snem dostanete pocit štěstí, zaplaví vás pozitivní emoce, zvýší se vaše sebevědomí, načerpáte obrovskou chuť do života a najednou cítíte, že dokážete i nemožné. A to je to, co nás na životě baví :)

Jak tedy na ty vaše anglické sny?

Rozkrájejte slona aneb 5 tipů jak zvládnout angličtinu

Asi budete souhlasit, že zvládnout angličtinu znamená zvládnout veliké množství informací (slova, slovní spojení, větné vazby, fráze a idiomy). Je to tak trochu běh na dlouhou trať. 

Takže jak na to?

Rozkrájejte toho slona na malé kousky, které jste schopni zvládnout a kterých se hned na začátku nezaleknete. Dělejte klidně malé krůčky, ale za to pravidelné.

Úplně volným tempem byste se pravděpodobně k cíli nikdy nedobrali. Raději tedy zapomeňte na kurzy jednou týdně. Do angličtiny je třeba se pustit trochu intenzivněji. Ať už zvolíte intenzivnější kurzy, vycestujete do ciziny, denně se naučíte pět slovíček, nebo us ebe ubytujete Angličana, nastavte si to tak, ať jste v kontaktu s angličtinou každý den!

Ujasněte si, proč se chcete učit anglicky. co je ten váš důvod? A pojmenujte si svůj sen co nejkonkrétněji. Napište si, kam chcete dojít a co bude výsledek, jak se budete cítit a jak se tím změní váš život, když to zvládnete.

Pak si určete, jaké kroky pro to každý den uděláte. Jakmile máte kroky, řekněte si, kdy uděláte první krok. A snažte se každý den udělat něco ve směru vašeho cíle. Za splněné kroky se pravidelně odměňujte.

Co dělají úspěšní sportovci, hudebnícki a jiní profesionálové? Většinu času trénují. A podobně je to s angličtinou. Potřebujete také hodně praxe. Využijte každou možnost, kdy můžete mluvit a nebo se v životě setkat s angličtinou: čtěte knížky, poslouchejte videa na youtube, sledujte filmy v angličtině...

Musíte mít talent, abyste mluvili anglicky?

Rozhodně ne!

Některým to samozřejmě jde snadněji, ale zvládnout to může opravdu každý. Rodný jazyk jsme se také naučili všichni. A našemu nejstaršímu studentovi bylo přes osmdesát let a zvládl to skvěle :)

Ať se vám letos opravdu splní vaše anglické sny!

Takže pusťte se do toho!

A pokud budete chtít pomocnou ruku, nebo nevíte, jak začít, tak nás hned kontaktujte! :)

Další témata

PRO a PROTI intenzivní výuky

Víte, že v létě můžete udělat obrovský pokrok v angličtině, aniž byste museli vycestovat na několik měsíců třeba do Anglie nebo jiné anglicky mluvící země? ?  Že se v intenzivních kurzech můžete rychle posunout nejen v psané, ale především v mluvené angličtině i o několik úrovní výš?

Číst dále

Zajímavá fakta o angličtině

Fakta o angličtině, o kterých jste možná neslyšeli...

Číst dále

Chcete další tipy k angličtině?

Zadejte svoji e-mailovou adresu a my vám vždy pošleme upozornění na nový článek,
užitečná slovíčka, fráze a další tipy k angličtině.

Lite

Vyberte si co vás zajímá

Naše kurzy

Ať jste začátečník nebo pokročilý,
najdeme pro vás vhodné kurzy.

Zobrazit

Ukázková hodina

Vyzkoušejte si unikátní metodou LITE
zdarma a nezávazně.

Zobrazit
222 241 500
Zavolejte nám 222 241 500
lite@lite.cz
Napište nám lite@lite.cz