Letní intenzivní kurzyLetní intenzivní kurzy

Tajemství úspěchu v angličtině

Proč někteří uspějí v učení se jazyka a druzí ne? 

Kde je zakopaný pes? Může to být intelektem? Mají ti úspěšní vyšší IQ? Nebo je to zásluhou jiných schopností?

Rozkrájejte slona

Lidé se často pustí do angličtiny, chodí do kurzu jednou dvakrát týdně na hodinku a půl a po půl roce zjistí, že jsou pořád na začátku. A nadšení je fuč.

Jak by ne, když cíl je úplně v nedohlednu a člověk má pocit, že se plácá na začátku. Zkusí to ještě jednou dvakrát v jiné škole a pak dojde k závěru, že on na jazyky není a zařadí se mezi dlouhé řady chronických začátečníků. Znáte to? Jak to změnit?

Asi budete souhlasit, že zvládnout angličtinu znamená zvládnout velké množství dat (slova, slovní spojení, větné vazby). Takže:

  • volným tempem se pravděpodobně nikdy nedoberete k cíli. Do angličtiny je třeba se pustit intenzivně. Ať už jsou to intenzivní kurzy, nebo vycestujete do anglicky mluvící země, nebo u sebe ubytujete Angličana...  ;)
  • je potřeba postupovat trochu systematicky a rozkrájet toho slona na malé porce, které ale na sebe vzájemně navazují, a jdou postupně od nejjednoduššího k nejtěžšímu, krok po kroku. A nepřeskakovat chaoticky a nepouštět se do pokročilých věcí, když nemáte zvládnuté základy. (To se mimochodem často děje na školách. Studenti se učí předpřítomný čas, ale přitom tápou, když mají vytvořit otázku v přítomném čase.)
  • Co dělají úspěšní sportovci, hudebníci a jiní profesionálové? Trénují jednu a tu samou věc opakovaně znovu a znovu. Dokud v ní nemají jistotu. Dokud to nedostanou do krve. A podobně je to s angličtinou. Potřebujete hodně praxe. Proto v LITE se řídíme mottem: Mluvit, mluvit, mluvit anglicky a studenti procvičují 80% z hodiny.

Vidíte se v cíli?

A další důležitou roli hraje MOTIVACE. Velká motivace vás dokáže přenést přes ty nejrůznější překážky. Takže jaká je ta vaše motivace?

Proč chcete angličtinu zvládnout? Čím konkrétnější podobu mají naše důvody, tím máme větší šanci uspět. 

Zkuste si odpovědět na otázky:

"Proč chci umět anglicky? Do kdy to potřebuji zvládnout?"

Co se tím změní v mém životě? Jak se budu cítit, až toho dosáhnu? Dokážu si to představit a vžít se do toho?

Co se stane s mým životem, když to nezvládnu, když to ani nezkusím? Když se to nenaučím teď, jak se budu cítit o pět, deset let později?

Učení jazyka je běh na dlouhou trať a nikdo vás nenaučí anglicky za měsíc. Ale s velkou motivací a správným know-how dokážete při intenzivním studiu i za krátký čas udělat obrovský posun.

A znalost angličtiny vám může změnit život. :)

Přejeme vám mnoho úspěchů při studiu angličtiny!

Další témata

Jak si letos konečně splnit sen o angličtině

Přišel čas konečně si splnit Váš sen mluvit anglicky... 

Číst dále

PRO a PROTI intenzivní výuky

Víte, že v létě můžete udělat obrovský pokrok v angličtině, aniž byste museli vycestovat na několik měsíců třeba do Anglie nebo jiné anglicky mluvící země? ?  Že se v intenzivních kurzech můžete rychle posunout nejen v psané, ale především v mluvené angličtině i o několik úrovní výš?

Číst dále

Chcete další tipy k angličtině?

Zadejte svoji e-mailovou adresu a my vám vždy pošleme upozornění na nový článek,
užitečná slovíčka, fráze a další tipy k angličtině.

Lite

Vyberte si co vás zajímá

Naše kurzy

Ať jste začátečník nebo pokročilý,
najdeme pro vás vhodné kurzy.

Zobrazit

Ukázková hodina

Vyzkoušejte si unikátní metodou LITE
zdarma a nezávazně.

Zobrazit
222 241 500
Zavolejte nám 222 241 500
lite@lite.cz
Napište nám lite@lite.cz